Dla wielu osób organizacja garderoby może być prawdziwą walką. Wiem, że spędziłam niezliczone godziny, próbując uporządkować wszystkie ubrania w mojej szafie. Zajęło mi to, co wydaje się, wieczność, aby znaleźć sposób na uporządkowanie mojej szafy, a teraz mam się z tobą podzielić. Ten przewodnik jest przeznaczony dla każdego, kto kiedykolwiek zmagał się ze swoją garderobą i chce prostego, łatwego do naśladowania rozwiązania, w jaki sposób może poradzić sobie z tym problemem.

Niezbędne kroki do udanego odświeżenia szafy

Odświeżanie garderoby to proces, który należy wykonywać okresowo, aby zapewnić porządek w szafie. Dobrze jest wiedzieć, co masz i gdzie to jest, ale ważne jest również, aby pozbyć się bałaganu. Oto kilka kroków organizacji garderoby:

  • Wyrzuć wszystko, czego nie nosiłeś od roku lub dłużej. Obejmuje to ubrania zarówno do użytku osobistego, jak i zawodowego, buty, torby i akcesoria.
  • Umieść wszystkie nowo zakupione rzeczy w jednym lub dwóch dużych koszach, z koszem na ubrania sezonowe na górze i koszem na zwykłe ubrania na dole. Łatwiej jest znaleźć to, czego szukasz, rozdzielając takie rzeczy!
  • Twórz kategorie kolorów, korzystając z ulubionych części garderoby. Bezbarwna szafa może być przytłaczająca. Ułatw sobie to, mając grupy ubrań, które są podobne w stylu, ale na tyle różne, że nie mieszają się ze sobą

Pozbądź się bałaganu w szafie i szufladach przed zakupem czegoś nowego. Łatwo jest przytłoczyć ilością przedmiotów w szafie i zapomnieć o tym, co już posiadasz. Zacznij od przyjrzenia się temu, co już masz i przechowania starych rzeczy na przyszłą podróż lub wydarzenie, które wymaga czegoś konkretnego. Zmień swoją obecną garderobę w listę „must-have” – te elementy powinny być podstawą Twojej garderoby (dżinsy, buty itp.). Dołącz akcesoria, takie jak paski, szaliki, czapki i rękawiczki, a także biżuterię, którą można nosić z wieloma strojami pod ręką.

Przechowywanie w szafie może być przytłaczającym zadaniem, z nieskończonymi możliwościami przechowywania. Oto niektóre z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi podczas porządkowania swoich szaf:

1. Nie organizują ubrań według kolorów i nadruków!

2. Nie organizują ubrań według rodzaju

3. Nie trzymają sezonowych ubrań oddzielnie

4. Nie organizują prawidłowo butów

Wieszaki na ubrania jako organizery do szafy

Wieszak na ubrania to doskonała alternatywa dla klimatyzacji. Utrzymuje ubrania w odpowiedniej temperaturze i nie musisz martwić się o prąd. Wieszaki na ubrania świetnie nadają się również do oszczędzania miejsca, ponieważ zajmują mniej miejsca niż klimatyzatory. Używając wieszaków, zaoszczędzisz pieniądze na rachunkach za prąd, a także zmniejszysz wpływ globalnego ocieplenia na środowisko.

Wieszaki jako organizery garderoby to trend, który szturmem podbija świat. Dzięki możliwości łatwego uporządkowania i przechowywania do dwustu koszul, garniturów, sukienek, a nawet kapeluszy, wieszaki te stanowią rozwiązanie dla każdej szafy. Wieszaki na ubrania to jedna z najczęściej używanych opcji przechowywania w domach. Są tanie, łatwe w przechowywaniu i składane.

Czy jesteś gotowy na osobiste odświeżenie szafy?

Oto trzy rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoja garderoba była aktualna.

1. Miej oko na przedmioty, które są na wyprzedaży i kupuj je tak szybko, jak to możliwe.

2. Warto też przyjrzeć się nowym trendom, a jeśli coś Ci się podoba, wybierz kilka elementów z nowych kolekcji i zobacz, jak współgrają ze sobą jako całość.

3. Na koniec upewnij się, że każdy element Twojej garderoby jest odpowiedni do sezonu i tego, co dzieje się teraz w branży modowej.

 

Autor bloga